У МЗС РФ кажуть, що мають «багато планів помсти за конфіскацію російських активів»

08:20 20.06.2024

У Росії заявили, що мають на свої території «значні обсяги» західних активів і власності, які можуть бути використані Кремлем, якщо Захід забере доходи від заморожених російських активів для надання позики Україні. 

«Наша країна має значні суми західних коштів і майна, які перебувають під російською юрисдикцією, і все це може бути об'єктом російської політики відплати і дій у відповідь. Звичайно, характер цих дій у відповідь вам ніхто не розкриє. Але арсенал політичних і економічних контрзаходів широкий», – заявила речниця МЗС РФ Марія Захарова 19 червня, передає ZN.ua з посиланням на Reuters.

За словами Захарової, Росія отримала «прямі сигнали» від деяких країн G7 про те, що вони не братимуть участі у наданні кредиту Україні, «оскільки розуміють, що витрати будуть надзвичайно болючими». Вона не назвала ці країни.

Повідомлялося, що лідери країн Великої сімки, за результатами Саміту в Італії, погодили надання Україні позики у 50 млрд доларів, яка буде забезпечуватися за рахунок російських активів, заморожених у західних країнах (приблизно 280 млрд доларів, які генерують щороку доходи на рівні 3-5 млрд євро). Російський диктатор Владімір Путін заявив, що використання російських грошей є «крадіжкою» та пообіцяв, що це «не залишиться безкарним». На це міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що надання позики є законним, а у словах Путіна «немає жодного сенсу». 

Раніше Путін підписав указ №422, який передбачає можливість компенсації через суд збитків, «завданих Російській Федерації та ЦБ РФ у зв'язку з недружніми діями США». Російський диктатор розпорядився до вересня розробити процедуру вилучення американських активів.
 

Ще на цю тему