Подальші удари України по Криму можуть зробити його непридатним як російський плацдарм – ISW

15:20 14.06.2024

Постійні удари України по військових об’єктах в окупованому Криму змушують росіян перекидати на півострів додаткові засоби ППО, аби захистити свої бази та логістичну інфраструктуру.

Це зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), пише ZN.ua.

За їхніми словами, подальші українські удари по таких системах протиповітряної оборони можуть зробити Кримський півострів непридатним для того, аби він був плацдармом для російських окупантів.

«Нинішні зусилля України щодо ослаблення російської парасольки ППО в Криму можуть призвести до того, що російські засоби протиповітряної оборони перекинуть на півострів, що зробить їх вразливими для подальших українських ударів», – зазначили в ISW.

Аналітики нагадали, що вже раніше писали про можливі організовані зусилля України з послаблення російської протиповітряної оборони. У ISW зазначили, що це може дозволити Україні більш ефективно використовувати у довгостроковій перспективі пілотовану авіацію, зокрема й винищувачі F-16.

«Захід давно підтримує право України завдавати ударів по російських військових об'єктах в окупованому Криму, і українські війська, в принципі, могли б повторити свої успішні удари по військових об'єктах в Росії, якби Захід схвалив такі удари в тилу РФ», – додали в ISW.

Раніше очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що російські війська розмістили на території тимчасово окупованого Криму свої новітні системи протиповітряної оборони С-500. За його словами, РФ прагне посилити свою ППО на півострові й це «цілком очевидно». За його словами, це буде «дослідне застосування» комплексів С-500.

Водночас за інформацією представників партизанського руху АТЕШ, командування російської армії «рекомендує» військовим, які працюють з системами ППО в Криму, вивозити свої сім'ї з півострова.
 

Ще на цю тему