Відновлення української енергетики: на конференції в Берліні підписали 12 угод

15:40 12.06.2024

Під час Міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні укладено 12 угод про співпрацю з фінансовими установами та енергетичними компаніями.

Про це повідомляє Міністерство енергетики, пише Укрінформ.

"Ключова мета - розбудова генерації та мереж, що є надзвичайно важливим для відновлення енергетичних об’єктів після російських атак", - зазначається у повідомленні.

Зокрема, меморандум про взаєморозуміння з Siemens Energy AG, важливий для впровадження енергоефективних технологій, децентралізованого виробництва електроенергії, збільшення використання ВДЕ. Із Нафтогазом ця компанія домовилася про співпрацю у сфері декарбонізації та роботі газосховищ.

Siemens Energy Global співпрацюватиме із ПАТ "Укрнафта" у розробці нових проєктів комбінованого виробництва тепла та електроенергії на основі технології парогазових турбін. Укрнафта також домовилась із Deutsche Bank AG про фінансування розбудови газових та парогазових електростанцій для виробництва тепла та електроенергії.

Меморандум із GOLDBECK SOLAR Investment GmbH передбачає розбудову 500 МВт сонячних батарей, а із NOTUS Energy Invest Ukraine - розбудову 120 МВт вітрової генерації.

Підписані меморандуми про взаєморозуміння з Voith Hydro щодо будівництва ПрАТ «Укргідропроект» нових гідроелектростанцій та реконструкції зруйнованих; зі Swedish Development Financial Institution щодо використання газових та парових турбін на основі біомаси.

Крім того, підписана спільна декларація з Німецькою Торгово-промисловою палатою, важлива у переході до зеленої енергетики та забезпечення стабільності українського енергосектору. Закріплені домовленості із Німеччиною про виділення через KfW кредиту для підтримки енергетичної інфраструктури України на суму 30,4 млн євро.

На полях конференції також започатковане норвезько-українське енергетичне партнерство.

Як повідомлялося, Мінекономіки представило 95 інвестпроєктів під час Ukraine Recovery Conference 2024 у Берліні.
 

Ще на цю тему