Російський танкер, що потрапив під санкції США, здійснив перевалку нафти біля Сінгапуру

17:20 10.06.2024

Перший російський нафтовий танкер, який доставив сиру нафту з РФ, перебуваючи під санкціями США, здійснив таємну перевалку вантажу на інше судно біля берегів Сінгапуру.

Як пише ЦТС з посиланням на Bloomberg, у жовтні минулого року танкер російського "Совкомфлоту" Primorye потрапив під санкції Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США. Після чого близько півроку на судно не завантажували нафту.

Але наприкінці квітня танкер відправився в російський чорноморський порт Новоросійськ і забрав вантаж сирої нафти марки Urals перед тим, як відправитися в 7500-мильну (13,8 тис. км) подорож до місця приблизно в 70 милях на схід від Сінгапуру.

Після прибуття до берегів Сінгапуру судно з приблизно 1 млн барелів нафти зникло з радарів системи AIS.

Проте, супутникові знімки показали, що 3 червня танкер перевантажив свій вантаж на інше судно - Ocean Hermana.

Обидва судна були ідентифіковані Bloomberg на основі їхніх розмірів та конфігурації. Що це саме згадані судна, підтвердила і компанія TankerTrackers.com Inc., що спеціалізується на інтерпретації супутникових знімків для виявлення танкерів, що порушують санкції.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Як повідомлялося, в квітні-травні 2024 року Моніторингова група Інституту Чорноморських стратегічних досліджень вперше власноруч почала фіксувати російський морський експорт сирої нафти та нафтопродуктів не тільки з портів Чорного моря, а ще й з Балтійського

Ще на цю тему