РФ перемістила уражений підводний човен "Ростов-на-Дону" на інший ремонтний завод та звільнила сухий док

21:00 07.06.2024

"Ростов-на-Дону" після ураження Storm Shadow / SCALP простояв у сухому доці майже дев'ять місяців
Упоки окупованому Севастополі помічено переміщення ураженого 13 вересня 2023 року підводного човна "Ростов-на-Дону" проєкту 636.3 "Варшавянка". Субмарину виведено із сухого доку Севастопольського морського заводу та переміщено у Кілен-бухту, де знаходиться 13-й судноремонтний завод.

Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Про це пише Naval News на основі аналізу супутникових знімків, зазначивши, що лише на приведення пошкодженого підводного човна до стану, коли його можливо спустити на воду, пройшло дуже багато часу.

А це прямо свідчить про дуже значні пошкодження, які "Ростов-на-Дону" отримав майже дев'ять місяців тому після удару Storm Shadow / SCALP, що стало першим випадком в історії, коли підводним човен був атакований крилатими ракетами.

З боку Defense Express нагадаємо, що наприкінці січня у РФ декларували, що завершать ремонт підводного човна до середини 2024 року. Але головним підрядником назвали 13-й судноремонтний завод, до якого "Ростов-на-Дону" перевели лише зараз. І наразі неможливо сказати, чи означає це те, що основні роботи із ремонту лише починаються, чи мова йде про фінальні стадії робіт та підготовку до випробувань.


Також слід зазначити, що виведення підводного човна із сухого доку Севастопольського морського заводу (одного з двох) означає його вивільнення і можливість обслуговування та ремонту інших кораблів Чорноморського флоту РФ. До цього, на початку грудня 2023 року з другого сухого доку був виведений критично пошкоджений великий десантний корабель "Минск", з якого просто зрізали всю надбудову.

Підводний човен "Ростов-на-Дону" після ураження

У будь-якому випадку наразі можливо декларувати, що "Ростов-на-Дону" знаходиться у точці, яка дуже добре відома і навряд він може регулярно змінювати своє положення. А це означає, що цей підводний човен залишається доволі зручною ціллю для ударів. При цьому, заради різноманіття, тепер "Ростов-на-Дону" можливо вдарити й балістичною ракетою ATACMS.

Зрештою ЗСУ вже мають унікальний досвід знищення балістичними ракетами надводних кораблів, зокрема мова йде про ракетний корабель "Циклон", який був потоплений у результаті удару по бухті у поки окупованому Севастополі у ніч на 19 травня. І тому у "Ростова-на-Дону" є всі шанси увійти в історію двічі й стати першою субмариною, яку потопили балістичною ракетою.


Хоча цілком можливо, що ворог спробує вивести "Ростов-на-Дону" з Криму та перевести у Новоросійськ. Зокрема це може пояснити вкрай дивні маневри Чорноморського флоту РФ у Новоросійську та рух ордера кораблів у бік півострова.

Ще на цю тему