Дуда скликає Раду нацбезпеки через загострення на кордоні з Білоруссю

09:00 07.06.2024

Польський президент Анджей Дуда вирішив скликати засідання Ради національної безпеки через події останніх місяців на кордоні з Білоруссю, де збільшився міграційний тиск і кількість випадків атак на прикордонників.

Про це він оголосив під час прибуття до Нормандії 6 червня, повідомляє Європейська правда з посиланням на агентство РАР.

На брифінгу Дуду запитали про затримання військовою поліцією трьох солдатів, які наприкінці березня й на початку квітня зробили попереджувальні постріли у біженців, що намагались перетнути кордон з боку Білорусі.

Президент Польщі заявив, що затримання його шокувало, і він не розуміє, чому про це оголосили лише зараз. Дуда додав, що занепокоєння викликає не лише це, а й напади на польських прикордонників, які охороняють кордон з Білоруссю.

"У зв'язку з тим, що відбувається у зв'язку з цим останнім часом і в останні місяці, я ухвалив рішення скликати Раду національної безпеки", – анонсував він.

Дуда уточнив, що засідання відбудеться наступного тижня, ймовірно в понеділок, 10 червня, позаяк нині в Польщі тривають вибори до Європейського парламенту.

Як відомо, останнім часом ситуація на білорусько-польському кордоні знову загострилася, сутички мігрантів з прикордонниками стаються регулярно. 

Прем’єр Польщі Дональд Туск анонсував обмеження доступу до прикордонної зони після того, як наприкінці травня в районі села Дубичі Церковні прикордонника поранили ножем.
 

Ще на цю тему