СБУ повідомила про підозру пропагандисту, який придумав словосполучення «ввічливі люди» в Криму, а зараз закликає знищити Харків

19:40 03.06.2024

Служба безпеки задокументувала нові злочини блогера-колаборанта Бориса Рожина. Він є автором виразу «ввічливі люди», яким називав окупаційні угруповання рф, що захоплювали Крим у 2014 році повідомляе Головне управлен нія СБУ в АР Крим в Фейсбуці.

Наразі блогер є одним із ключових рупорів кремля, який публічно підтримує повномасштабну війну рф проти України та виправдовує воєнні злочини рашистів.

Серед іншого, він закликає до повного знищення цивільної інфраструктури Харкова і виступає за продовження масованих ракетно-бомбових ударів по місту.

Встановлено, що антиукраїнський контент Рожин поширює під псевдонімом «Colonelcassad» через власні акаунти у соцмережах, із загальною аудиторією майже 1 млн користувачів.

За даними слідства, фігурант почав публічно підтримувати агресора ще під час захоплення Криму, де проживав та заробляв фрілансінгом.

Згодом він очолив там окупаційне інтернет-видання «голос Севастополя», яке поширює кремлівські фейки про війну проти нашої держави.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Рожину про підозру одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

- ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій);

- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);

- ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

- ст. 436 (пропаганда війни).

Нагадаємо, що у 2022 році слідчі СБУ повідомили Рожину про підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Оскільки зловмисник переховується на тимчасово окупованій частині України, тривають комплексні заходи, щоб його знайти і покарати.

Розслідування проводили співробітники СБУ в АР Крим за процесуального керівництва прокуратури в АР Крим та міста Севастополя.

 

.

Ще на цю тему