Німеччина надасть Україні ще один комплекс Patriot та 500 млн євро – Анналена Бербок

18:20 31.05.2024

Німеччина передає Україні ще один комплекс протиповітряної оборони Patriot та виділяє додаткові 500 млн євро. Про це заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час зустрічі глав МЗС країн НАТО.

«Посилення протиповітряної оборони України залишається критично важливим. Німеччина надає ще один комплекс Patriot і додаткові 500 мільйонів євро. Разом ми повинні зберігати нашу непохитну підтримку і відданість», – процитували Бербок у пресслужбі німецького МЗС, пише ZN.ua.

Бербок заявила, що збройна агресія Путіна проти України та його провокації на зовнішніх кордонах Євросоюзу та НАТО вимагають від Альянсу непохитної єдності. Міністерка підкреслила, що міжнародне право є однозначним.

«Держави, що зазнають нападу, мають не лише право захищати свою територію, але й обов'язок захищати своїх громадян. Наша військова підтримка України відповідає цим принципам», – додала Бербок.

Раніше повідомлялось, що системи Patriot, які ефективно протидіють російським ракетним ударам можуть частково виготовлятися в Україні і збиратися як готовий продукт теж на території України. Практика передачі технологій для виготовлення в інші країни є і це необхідно робити, бо в цьому є потреба.
 

Ще на цю тему