НАТО має отримати ефективні інструменти для стримування Росії – МЗС Латвії

17:20 31.05.2024

Союзники по НАТО будуть підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії так довго, як це буде необхідним.

При цьому є очевидним, що головна проблема полягає у поведінці Росії, тож Альянс має отримати надійний набір інструментів для її ефективного стримування. Про це сьогодні у Празі, перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, заявила керівниця зовнішньополітичного відомства Латвії Байба Браже, повідомляє Укрінформ.

«Для Латвії є дуже важливо, щоб ми отримали стратегію стримування Росії. Всі проблеми зараз виходять від Росії. Ми будемо підтримувати Україну, ми будемо робити це, скільки буде необхідним, але головна проблема - це Росія. Саме Росія створює проблеми для всіх нас, і це нікуди не зникне. Тож ми маємо бути готовими не лише стримувати, але також мати широкий спектр інструментів для поводження з Росією. Тож ці питання також підніматимуться тут (у Празі - ред.)», - сказала латвійська дипломатка.

Вона зауважила, що одним з головних питань, які розглядатимуться сьогодні під час неформальної зустрічі урядовців НАТО, є ситуація в Україні та шляхи для її подальшої підтримки.

«Йдеться про практичну підтримку та про кращу координацію цієї допомоги, про її цивільну й політичну частину. А також про те, як поєднати поточну ситуацію в Україні із її майбутнім членством в НАТО, яке вже було політично вирішеним», - наголосила Байба Браже.

Вона подякувала союзникам за зміцнення безпеки на території та у повітряному просторі Латвії та інших країн Балтії, та висловилася за подальший розвиток спроможностей Альянсу із стримування й оборони.

Як повідомлялося, 31 травня у Празі продовжується дводенна неформальна зустріч міністрів закордонних справ НАТО, головними темами якої будуть підготовка до ювілейного Вашингтонського саміту НАТО, нарощування військової допомоги та підтримки для України, а також розвиток співробітництва із партнерами Альянсу у Індо-Тихоокеанському регіоні.
 

Ще на цю тему