Німеччина і США дозволили використовувати їх зброю по цілях в РФ для захисту Харкова

14:20 31.05.2024

Німеччина дозволила Україні використовувати передану нею зброю по цілях на території РФ.

Таку заяву зробив речник німецького уряду Штеффена Хебештрайта, пише ZN.ua з посиланням на Tagesschau.

«Разом ми переконані, що Україна має право за міжнародним правом захищатися від цих атак... Для цього вона також може використовувати зброю, надану для цієї мети, відповідно до своїх міжнародно-правових зобов’язань, у тому числі ту, що постачається нами», – процитували у виданні Хебештрайта.

Але дозвіл поширюється на удари по російських цілях, розташованих на прикордонній з Харківською областю території. За даними видання, рішення стало результатом нещодавнього посилення російських атак у прикордонній зоні Харківської області. За словами речника німецького уряду Штеффена Хебештрайта, Німеччина погодилась, що «зброя, яку ми постачаємо, буде використовуватися відповідно до міжнародного права».

Також в адміністрації президента України Володимира Зеленського підтвердили, що США дозволили бити по території Росії їхньою зброєю, але лише в Харківській області для відбиття наступу російських військ під Вовчанськом.

Як заявив прес-секретар президента Сергій Никифоров, рішення США дозволяє Україні використовувати артилерію Himars для ударів по російських військах і центрах управління.

Водночас він підтвердив, що політика Білого дому щодо заборони більш глибоких ударів не змінилася – Україна все одно не зможе використовувати систему далекого радіусу дії Atacms на території Росії.

Раніше використовувати їх зброю на території РФ дозволили Канада, Франція, Британія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Нідерланди, Швеція, Чехія, Фінляндія. У Данії також заявили, що українці зможуть використовувати їхні F-16 для ударів по цілях на території РФ.
 

Ще на цю тему