Кримського активіста Руслана Сулейманова працівники російської в'язниці вважають «схильним до втечі та нападу» 

18:00 29.05.2024

Кримського активіста та громадянського журналіста Руслана Сулейманова, якого російський суд засудив до 14 років ув'язнення у «справі кримських мусульман», поставили на профоблік у в'язниці Верхньоуральська Челябінської області РФ через «прихильність до екстремістської ідеології, схильність до втечі та нападу».

Про це громадському об'єднанню «Кримська солідарність» повідомила дружина Руслана Ельзара Сулейманова, пише Крим Реалії.

Як розповіла Ельзара Сулейманова, на профоблік її чоловіка поставили одразу після етапування із СІЗО Новочеркаська. Крім того, за словами Сулейманової, її чоловік отримав дві догани за те, що сидів на ліжку.

27 березня 2019 року у Криму у мікрорайонах Кам'янка та Строганівка Сімферополя одночасно пройшли наймасовіші обшуки у будинках кримських татар. Через величезний обсяг матеріалів правоохоронці безпрецедентно розділили кримінальну справу з 25 кримськотатарських громадських активістів на п'ять п'ятірок підсудних. Майже всі затримані були громадянськими журналістами чи громадськими активістами.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону виніс вирок п'ятьом кримським татарам у справі кримських мусульман. Громадянського журналіста Руслана Сулейманова суд засудив до 14 років колонії суворого режиму.
 

Ще на цю тему