Єврокомісія почала скринінг економічної і монетарної політики України щодо вступу в ЄС

16:00 29.05.2024

Розпочався перший етап офіційного скринінгу Європейською комісією переговорного розділу ”Економічна та монетарна політика", щодо вступу України до ЄС.  

“Це один з основоположних розділів для держав-кандидатів на вступ до Європейського Союзу в переговорному процесі та подальшій підготовці вже держави – члена ЄС до участі в зоні євро”, – зазначає Нацбанк у повідомленні, пише ZN.ua.

Експерти Єврокомісії вивчатимуть закони і прихильність України "духу" європейській політиці в економіці.

Під час скринінгу оцінюватимуть як нормативну складову, так і реальну практику роботи інституцій та загальну ситуації регулювання економіки, запровадження та дієвість механізмів, тобто “відданість самої держави-кандидата духу політики ЄС щодо економічних та монетарних аспектів”.

Початок перемовин включатиме двосторонні консультації і презентацію Україною свого поступу до євровимог.

Як повідомляє НБУ, за цю частину перемовин відповідає Міністерство економіки, проте консультації європартнерам надають і представники НБУ. “Відбулася роз'яснювальна зустріч сторін, під час якої представники Європейської комісії розповіли про ключові акти права ЄС за розділом 17 та відповіли на низку запитань України та Молдови… Наступним кроком у переговорному процесі стануть двосторонні зустрічі й представлення Україною та Молдовою своїх здобутків у сферах економічної та монетарної політики, прогресу в заявлених реформах та національних планів щодо наближення до стандартів ЄС”, – говориться у повідомленні.

Як повідомлялось раніше, офіційні особи в Брюсселі наполягають на тому, щоб уже в червні розпочати з Україною офіційні переговори про вступ до Європейського Союзу. “За лаштунками” дипломати з ЄС та Києва інтенсивно працюють над тим, щоб переконати уряд Угорщини дати згоду на початок переговорів про вступ України до ЄС. П'ять дипломатів, які говорили на умовах анонімності, заявили, що мета — розпочати офіційні переговори вже 25 червня.
 

Ще на цю тему