США може відмовити у наданні Грузії $390 млн у відповідь на закон про «іноагентів» – Держдеп

15:40 29.05.2024

США наразі проводить комплексну оцінку подій, пов'язаних з ухваленням Грузією закону про іноагентів. 

Речник Державного департаменту США Метью Міллер зазначив, що має бути переоцінена необхідність надання як фінансової підтримки країни, так само і реалізації жорсткіших правил візового режиму щодо окремих громадян Грузії, пише ZN.ua.

Посилення візового режиму щодо окремих громадян не є публічним рішенням, оскільки така інформація є конфіденційною відповідно до американського законодавства. Однак в публічній площині обговорюється припинення надання Грузії допомоги у розмірі 390 мільйонів доларів. Ця допомога спрямовувалась на підтримку оборони країни, проекти економічного розвитку, розбудову інституцій та громадянського суспільства.

“Ми маємо переоцінити все це, якщо грузинський уряд тепер розглядатиме Сполучені Штати та інших західних партнерів не як партнерів, а як ворогів”, – зазначив речник Держдепу.

Правляча партія Грузії відреагувала на пропозиції, які були в законопроєкті MEGOBARI Act, яким американський конгресмен-республіканець Джо Вілсон пропонує країні безвіз, військову та торговельну допомогу в обмін на припинення антидемократичного дрейфу в бік Росії, який посилився з ухваленням грузинським парламентом “закону про іноагентів”. Грузинська влада агресивно відреагувала на цю пропозицію, вважаючи, що такі обіцянки є туманними, а неурядові організації спричинили спроби “державного перевороту” в країні, у відповідь на що й ухвалено відповідний закон.
 

Ще на цю тему