Швеція надасть Україні понад $60 млн для допомоги енергосистемі Україні

16:00 28.05.2024

Уряд Швеції оголосив про виділення Україні 650 млн шведських крон (понад 61 млн доларів) на підтримку енергосистеми України.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу шведського Міністерства закордонних справ.

Нова енергетична підтримка допоможе забезпечити енергопостачання, щоб об’єкти на території України, такі як школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати.

Міністр з питань співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл заявив, що доступ до енергії має вирішальне значення для розвитку українського суспільства, економіки та бізнесу.

"Росія дедалі частіше здійснює цілеспрямовані атаки на українську енергетичну систему з метою вивести з ладу важливі об'єкти соціальної інфраструктури. Щоб посилити стійкість України, ми збільшуємо нашу підтримку енергетичного сектора", – зазначив міністр.

Новий шведський пакет складається з двох частин: 500 млн шведських крон нададуть через Фонд енергетичної підтримки України Енергетичного співтовариства, 150 млн шведських крон виділять через Програму розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН).

Ще на цю тему