Парламент Грузії долатиме вето на закон про «іноагентів» у вівторок

16:40 27.05.2024

Юридичний комітет парламенту Грузії підтримав зняття президентського вето на закон про "іноагентів" і розгляне це питання на засіданні у вівторок 28 травня.

Про це повідомило видання Newsgeorgia, пише Європейська правда.

Парламент проголосує за зняття вето на пленарному засіданні у вівторок, 28 травня. Майже гарантовано, що вето буде подолано, адже у партії влади разом із сателітами голосів для цього достатньо. У разі подолання вето закон буде схвалений остаточно.

Президентка Саломе Зурабішвілі у своїх зауваженнях до закону вказувала, що він "за духом російський" і суперечить чотирьом статтям конституції Грузії.

Парламент Грузії ухвалив закон про іноземних агентів у третьому читанні 14 травня, після чого президентка наклала на нього вето. 

Напередодні увечері в Тбілісі пройшов масштабний Марш свободи до Дня незалежності Грузії, під час якого протестували проти ухвалення закону про "іноагентів".

Венеційська комісія Ради Європи у терміновому висновку, опублікованому 21 травня, "наполегливо рекомендувала" Грузії скасувати закон у нинішньому вигляді. 

Але партія влади Грузії відкинула розгромний висновок Венеціанської комісії та пообіцяла завершити ухвалення закону в найближчі тижні.
 

Ще на цю тему