Країни НАТО вимагають від Столтенберга подробиць щодо плану підтримки України на 100 млрд євро — Politico

16:20 27.05.2024

Союзники по НАТО вимагають від генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга надати більше подробиць щодо свого плану виділити 100 млрд євро для України. 

Пропозиція Столтенберга розрахована на найближчі пʼять років та покликана гарантувати фінансову підтримку Києву у разі переобрання Дональда Трампа президентом США, передає ZN.ua з посиланням на Politico.

За лаштунками навіть деякі зі східноєвропейських союзників України стали більш стриманими щодо плану Столтенберга. Вони цікавляться, звідки і як буде отримана така величезна сума грошей.

«План трохи заплутаний», - сказав східноєвропейський чиновник виданню на умовах анонімності.

Інший чиновник з дружньої до України країни сказав, що він «не здивується», якщо цифру в 100 млрд євро в кінцевому підсумку переглянуть. Проте, як він зазначив, союзникам потрібно буде продемонструвати конкретну підтримку Української держави.

Співрозмовники видання додали, що країни очікують подробиць від Столтенберга під час празької зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у четвер та п'ятницю.

Нагадаємо, у квітні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд внесків членів Альянсу на суму 100 мільярдів євро для підтримки України протягом наступних пʼяти років. Підписати план союзники мають під час липневого саміту у Вашингтоні, проте дискусії все ще тривають. Співрозмовники Bloomberg вважають, що пропозиція, швидше за все, буде змінена до того, як союзники погодяться на неї. Якщо країни підтримають пропозицію Столтенберга, це означатиме перехід НАТО до більш активної ролі в підтримці Києва.

Раніше створення фонду для підтримки України обговорили Столтенберг та президент України Володимир Зеленський під час візиту генсека НАТО до Києва. Український президент зазначив, що у союзників є можливість втілити в життя цю ініціативу.
 

Ще на цю тему