В ЄС пропонують інтегрувати Україну в європейський ОПК

08:00 27.05.2024

Міністри оборони Данії, Швеції, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів і Польщі направили спільного листа до Європейської комісії, Спільної зовнішньополітичної служби ЄС, Європейського оборонного агентства та інших європейських країн, в якому пропонують план інтеграції України в європейську оборонну промисловість.

Як заявив міністр оборони Данії Троелс Лунд Поульсен, програма інтеграції має забезпечити доступ України до програм ЄС з оборонної промисловості та оборонних інновацій та міститиме чотири конкретні напрямки співпраці, пише ZN.ua.

«Посилена українська оборонна промисловість має важливе значення для України та для нашої безпеки постачання в Європі», – додав він.

В Міноборони Данії зазначили, що згідно з даними Європейської комісії, майже 80% оборонного обладнання, закупленого країнами-членами ЄС з моменту вторгнення Росії в Україну до сьогодні, було придбано за межами Європи. Тому Європі потрібно побудувати промисловість, яка зможе задовольнити потреби держав-членів.

Міністри оборони ініціативної групи підкреслюють необхідність розбудови потужностей з технічного обслуговування на місцевому рівні в Україні через промислове партнерство та цілеспрямовані зусилля.

«Щоб це вдалося, ми повинні створити хороші рамки ЄС для побудови довгострокових і стратегічних промислових партнерств між українськими та європейськими компаніями. Данія зробила перший крок і заявила, що ми будемо інвестувати напряму в українську ОПК. Це беззастережно зміцнить Україну, якщо більше країн ЄС підтримають данські інвестиції та наслідуватимуть наш приклад», – заявив Троелс Лунд Поульсен.

Засідання Ради ЄС з питань зовнішньої політики та Ради ЄС з питань оборони відбудуться у Брюсселі 27 та 28 травня. Очікується, що російська агресія проти України та продовження військової підтримки України стануть центральними темами засідань.

Водночас днями міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що НАТО знадобиться не менше двох років для досягнення бажаної потужності виробництва зброї для забезпечення усіх військових потреба України.
 

Ще на цю тему