Україна винесе на Саміт миру три питання – Зеленський

15:00 25.05.2024

На Саміт миру у Швейцарії Україна винесе три пункти Це три із 10 пунктів із «формули миру».

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю казахському виданню «Власть», пише ZN.ua.

Так, на саміті у Швейцарії планують обговорити:

  • ядерну енергетичну безпеку;
  • продовольчу безпеку;
  • обмін усіх на всіх та повернення дітей, яких Росія незаконно вивезла на свою територію.

«Ми з вами маємо чітко розуміти, чого ми хочемо досягти від цього саміту. Це три пункти з 10, які ми виносимо на цей саміт... І я вважаю, що спочатку фундамент до миру має будувати країна-жертва, вибачте. А жертва – це Україна. Ми глибоко знаємо, що нам принесла ця війна, і тому хочемо звернути на це увагу. І ми маємо тут перше право, я так вважаю, і хто б що не казав, хто б не мав якогось історичного досвіду у врегулюванні конфліктів. Тому ми показали ці пункти та рішення, як ми його бачимо. Але ми відкриті», – заявив Зеленський.

За його словами, Україна виносить на обговорення три пункти, які об'єднує всі країни. Адже багато держав, як зазначив Зеленський, намагаються балансувати між Україною та РФ. І при цьому заявляють, нібито деякі питання не можна вирішити без країни-терористки. Тому Україна, за словами президента, «відсунула те, що може роз'єднувати країни, і взяли лише три пункти для першого саміту».

Раніше повідомлялося, що на Саміт світу у Швейцарії запросили понад 160 країн, щоб обговорити «мирний план» України щодо припинення війни. Але масштаби присутності інших країн, окрім західних союзників Києва, поки що не до кінця зрозумілі. Серед головних зусиль дипломатів зараз — залучення до заходу якнайбільшої кількості країн із «Глобального Півдня», зокрема Китаю.
 

Ще на цю тему