ЄС може ввести санкції проти міністра оборони Ірану через постачання безпілотників Росії – Bloomberg

08:30 25.05.2024

Європейський Союз обговорює введення санкцій проти міністра оборони Ірану Мохаммада-Рези Аштіані.

Про це повідомляють люди, знайомі з цим питанням. Внесення до списку є частиною потенційного пакету, який може завдати шкоди Ірану за надання військової підтримки угрупованням на Близькому Сході й в Червоному морі, повідомляє ZN.ua з посиланням на Bloomberg.

Санкції ще більше розширять обмеження, які ЄС наклав на Тегеран за постачання Росії безпілотників, і включатимуть також ракети й безпілотники, які Іран постачає своїм маріонеткам у регіоні. Ця зміна була узгоджена минулого місяця після нападу Ірану на Ізраїль.

Співрозмовники, ознайомлені із цим питанням кажуть, що пакет санкцій, який розглядається і може бути затверджений до кінця місяця, включає загалом дев'ять фізичних і юридичних осіб. Санкції ЄС вимагають підтримки всіх країн-членів для свого ухвалення і можуть змінитися до цього часу.

"Заходи включають заборону на поїздки й заморожування активів, але не націлені на енергетичний сектор Ірану, що означає, що вони є здебільшого символічними", — пише агентство.

Очікується, що міністри закордонних справ ЄС підтримають розширення санкцій проти Ірану на зустрічі в понеділок 27 травня, але, високопоставлений дипломат ЄС зазначив, що для завершення технічної роботи знадобиться більше часу.

Раніше повідомлялося, що європейські лідери сперечаються щодо санкцій проти Ірану за передачу зброї на Близький Схід. Франція, Німеччина та інші країни вимагають санкцій за допомогу Тегерану регіональним маріонеткам, але головний дипломат ЄС каже, що вони можуть спричинити ескалацію.
 

Ще на цю тему