Путін дозволив використати майно США в РФ для компенсації збитків від вилучення російських активів

21:00 23.05.2024

Російський лідер Володимир Путін своїм указом дозволив використати американське майно в РФ для компенсації збитків від вилучення активів російських олігархів та Центрального банку Росії у США.

Документ передбачає, що уряд РФ зобовʼязаний установити спеціальний порядок компенсації збитків, завданих Росії у звʼязку з «недружніми й такими, що суперечать міжнародному праву», діями США, пише Радіо Свобода.

Створена російським урядом спеціальна комісія виявлятиме майно, що належить юридичним особам США, включно з цінними паперами, яке може бути використане для компенсації збитків.

Для відшкодування збитків, згідно з указом, можуть використовуватися:

  • рухоме та нерухоме майно США або осіб США;
  • цінні папери, що належать США або їхнім особам, частки у статутних капіталах російських юридичних осіб;
  • майнові права, що належать США чи їхнім особам.

В указі також сказано, що правовласник із Росії може судитися за російськими законами для встановлення незаконного вилучення майна з боку США.

«Американці внесли пропозиції, які підпадають під рамки міжнародного права, і ми збираємося працювати над ними відкрито і конструктивно», – заявив міністр фінансів Франції 

24 квітня Сенат США схвалив законопроєкт про передання заморожених російських активів Україні. Крім іншого, документ містить положення про конфіскацію російських активів, зокрема заборону на їхнє розморожування. Раніше цей законопроєкт схвалила Палата представників американського Конгресу. Президент США Джо Байден ще не підписав цей документ.

США, ЄС та інші країни запровадили санкції та заморозили активи Росії та російських олігархів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Влітку 2023 року міністерство фінансів США заявило про блокування активів російських олігархів і Центробанку РФ на суму понад 330 мільярдів доларів.

Раніше про те, що країни «Групи семи» активізували переговори про передання Україні частини заморожених російських активів, писала газета Financial Times. За даними джерел видання, США запропонували передати Україні заморожені в Європі активи Центробанку РФ як «аванс» компенсації за завдані внаслідок бойових дій збитки. Ці кошти, на думку співрозмовників FT, Росія в будь-якому разі буде зобовʼязана виплатити Україні.
 

Ще на цю тему