Греція, Кіпр, Мальта проти санкцій ЄС щодо російського «тіньового флоту» – ЗМІ
Серед країн ЄС залишаються розбіжності щодо заходів, спрямованих на так званий "тіньовий флот" РФ, який складається з напівлегальних нафтових танкерів.
Про це повідомляє Financial Times, пише Європейська правда.
Напередодні посли країн-членів ЄС обговорили проєкт нового пакета санкцій проти РФ, які також включають заборону на реекспорт російського скрапленого природного газу – вперше ЄС офіційно націлився на російські газові продукти – що, за словами одного з учасників зустрічі, було названо "кроком вперед".
Двоє співрозмовників повідомили, що існують розбіжності щодо масштабу заходів, але немає ідеологічного протистояння або безкомпромісних червоних ліній.
Найбільша проблема стосується посилення санкцій проти танкерів, які Росія використовує для транспортування сирої нафти з неперевіреною страховкою і туманними структурами власності.
Такі країни, як Греція, Кіпр і Мальта, виступили проти таких заходів, стверджуючи, що вони лише призведуть до того, що судноплавні оператори вдадуться до ще більш непрозорих кроків, щоб приховати свій флот, і, зрештою, збільшать ризик великої морської катастрофи – а отже, потенційно завдадуть шкоди всій судноплавній галузі.
Індивідуальні санкції проти понад 100 осіб, причетних до депортації українців з окупованих територій та виробництва зброї, також включені до запропонованого пакету, поряд із заходами проти обходу, спрямованими на закриття лазівок в чинних санкціях.
Також стало відомо, що ЄС готується посилити санкції проти Білорусі, щоб закрити лазівку, яка дозволяла Москві імпортувати розкішні автомобілі та інші західні товари, заборонені впровадженими раніше санкціями.
Раніше Єврокомісія надіслала до країн ЄС проєкт пропозиції 14-го пакета санкцій проти Росії, який містить, серед іншого, обмеження на імпорт СПГ з Росії.
У квітні віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс підтвердив, що ЄС почав роботу над наступним, чотирнадцятим пакетом санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 20.09.2024 Росіянина, якого звинувачують у поставках мікроелектроніки до РФ, арештували у США – росЗМІ
- 20.09.2024 З Росією відмовився працювати найбільший покупець вугілля в Азії
- 20.09.2024 США ввели санкції проти російських банків за операції з Північною Кореєю
- 20.09.2024 Росія хоче врятувати Арктик–2 пропонуючи 40% знижки на газ, але більшість потенційних клієнтів бояться санкцій – Bloomberg
- 20.09.2024 Санкції працюють: Російські пропагандисти підтвердили блокування розрахунків через банки Туреччини
- 20.09.2024 Європарламент закликав ЄС до повного ембарго на російський зріджений газ
- 19.09.2024 Спецпредставник ЄС: Завдання - накласти санкції на максимальну кількість «тіньових танкерів» РФ
- 18.09.2024 У ЄС назвали головну мету санкцій проти Росії
- 18.09.2024 Экспорт товаров из РФ в январе–июле 2024 года вырос на 0,7%, импорт сократился на 7,8%
- 18.09.2024 Турецкие банки начали блокировать платежи из России в Европу - росСМИ
- 18.09.2024 США запідозрили Китай у постачанні російського урану в обхід санкцій – Reuters
- 16.09.2024 Финляндия усиливает экспортный контроль товаров двойного назначения