Британія закликала нейтральні країни вступити до НАТО, якщо вони хочуть отримати захист

08:00 23.05.2024

Нейтральні країни, які не є членами НАТО, але користуються його "парасолькою захисту", повинні приєднатися до військового альянсу, заявив 22 травня міністр оборони Великої Британії. 

У своїй промові в Лондоні Грант Шаппс не став прямо вказувати на європейські країни, що не є членами НАТО, такі як Ірландія, Мальта, Австрія і Швейцарія, які вже давно цінують нейтралітет. Але він чітко дав зрозуміти, що Британія виступатиме за те, щоб до блоку приєдналося більше країн, повідомляє ZN.UA з посиланням на Politico.

"Я буду виступати за те, щоб до НАТО вступили усі ті, хто користується захистом Альянсу", — сказав він.

Вторгнення Росії в Україну у 2022 році викликало дебати в деяких нейтральних європейських столицях про те, чи варто переосмислити давню політику і приєднатися до військового альянсу. Фінляндія і Швеція приєдналися до НАТО за останні два роки.

"Деякі європейські країни ефективно користуються захистом НАТО, вони насолоджуються перевагами свободи, але не приєднуються до колективного стримування континенту", — додав Шаппс, вказуючи на загрозу, яку становить Росія.

Коментарі Шаппса прозвучали в той час, коли він закликав існуючих членів НАТО збільшити витрати на оборону до 2,5% ВВП. Поточна мета Альянсу — витрачати на оборону щонайменше 2% ВВП — досягнута приблизно двома третинами з 32 країн-членів НАТО.

Нещодавно Британія пообіцяла досягти 2,5% до кінця десятиліття, і Шаппс пообіцяв наполягати на цьому питанні на ювілейному саміті НАТО, присвяченому 75-річчю Альянсу, який відбудеться у Вашингтоні в липні.

Раніше ми повідомляли, що міністр оборони Великої Британії вважає, що його країні та союзникам може знадобитись шість років для зупинення Росії. Гранта Шаппс переконаний, що повна мобілізація Путіним своєї економіки "просто нежиттєздатна".
 

Ще на цю тему