Трьом колишнім співробітникам МВС України із Севастополя повідомили про підозру в держзраді – Прокуратура АРК

08:20 22.05.2024

Трьом колишнім співробітникам МВС України із Севастополя повідомили про підозру в державній зраді, їм загрожує до 15 років позбавлення волі. 

Про це 21 травня повідомила пресслужба прокуратури АРК.

«Встановлено, що після окупації півострова підозрювані зрадили присяги на вірність народу України та перейшли на службу до ворога, обійнявши керівні посади в окупаційних Управліннях МВС Росії по місту Севастополю та відділах МВС Росії по Гагарінському району», – йдеться у повідомленні відомства.

У повідомленні Прокуратури АРК не називають імена та прізвища підозрюваних, проте чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа і захотів залишитися анонімним, повідомив Крим.Реалії, що йдеться про Руслана Гараса, Олександра Карякіна та Олександра Крайнюка. Їхні публічні коментарі щодо цієї ситуації відсутні. У разі, якщо їхня провина буде доведена в суді, їм загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за частиною 1 статті 111 КК України (Державна зрада).

Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.
 

Ще на цю тему