Для наповнення Північно–Кримського каналу задіяли Тайганське водосховище 

19:00 21.05.2024

У тимчасово окупованому Криму через посушливу весну російська «влада» змушена надмірно використовувати накопичені за зиму ресурси Білогірського і Тайганського водосховищ для наповнення Північно-Кримського каналу. 

Якщо до третьої декади травня йшло скидання води лише з Білогірського водосховища, то зараз відкрили відвідні шлюзи і Тайганського. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Через активне скидання води з Білогірського водосховища рівень води тут став набагато нижчим за звичайні показники для цієї пори року.

Вода пішла нижче за основу греблі, що є нетиповим для цього періоду року.

«Зазвичай такий низький рівень води у Білогірському водосховищі ми спостерігаємо у серпні-вересні, а цього року – у травні. До останнього часу запаси води в Тайганському водосховищі не чіпали, але зараз почали активний спуск і з нього в річку Біюк-Карасу, бо Білогірське вже наближається до критично низьких показників наповнюваності. З такими темпами ми незабаром побачимо й обміління Тайганського водосховища. Це дуже тривожний сигнал, що демонструє, що проблема вододефіциту в Криму актуалізувалася набагато раніше, ніж на те чекали після багатої на опади зими. У таких умовах уже з середини літа заповнювати Північно-Кримський канал внутрішніми ресурсами Криму буде не під силу», – розповів місцевий житель (його ім'я редакція не називає з метою безпеки).

Зараз в анексованому Криму наповнення Північно-Кримського каналу здійснюється водами річки Салгир (стік регулюється скиданнями води із Сімферопольського водосховища) та Біюк-Карасу (стік регулюється скиданням із Білогірського і Тайганського водосховищ). За інформацією кореспондента Крим.Реалії, Салгир нині маловодний через використання Сімферопольського водосховища на потреби кримської столиці, тому основне наповнення Північно-Кримського каналу відбувається за рахунок Біюк-Карасу.
 

Ще на цю тему