Експортно-кредитне агентство застрахувало ризики чотирьох українських експортерів

08:00 21.05.2024

У квітні 2024 року Експортно-кредитне агентство застрахувало кредити чотирьох українських постачальників обсягом 46 млн грн, підтримавши таким чином український експорт на суму 1,07 млрд грн. 

Про це повідомив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка, пише ZN.UA.

«Підтримка і розвиток переробних підприємств, які експортують свою продукцію в інші країни світу – один із пріоритетів державної політики «Зроблено в Україні». І зусилля уряду та міжнародних партнерів дають свої результати. Минулого місяця обсяг експорту українських товарів за кордон встановив рекорд за весь час від початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну і досяг довоєнного рівня», - наголосив Тарас Качка.

З початку року 18 застрахованих в ЕКА експортерів забезпечили надходження 1,7 млрд грн експортної виручки. Одна гривня страхової відповідальності ЕКА за результатами чотирьох місяців конвертується у 12,4 грн підтриманого експорту.

У квітні своїх клієнтів-експортерів в ЕКА застрахували «Укргазбанк» (сума кредитних договорів 27 млн грн, обсяг підтриманого експорту 1,02 млрд грн) та «Ощадбанк» (19 млн грн та 45,7 млн грн відповідно).

Підприємства, розташовані у Львівській, Дніпропетровській й Чернівецькій областях та у м. Київ, експортують деревину та вироби з неї, а також вироби з чорних металів до таких країн:

  • Словаччина (на 504,2 млн грн);
  • Естонія (252,1 млн грн);
  • Польща (252, 1 млн грн);
  • Румунія (45,69 млн грн);
  • країни Бенілюкс (12,7 млн грн);
  • Франція (4,65 млн грн).

Загалом з 2022 року ЕКА підтримало український експорт на суму 12,72 млрд грн.
 

Ще на цю тему