Рада ЄС через пропаганду зупинила роботу чотирьох російських ЗМІ на території Євросоюзу

19:40 17.05.2024

Рада Євросоюзу ухвалила рішення про зупинення мовлення на території ЄС чотирьох російських ЗМІ: Voice of Europe, «РИА Новости», «Известия» та «Российская газета». 

Про це 17 травня повідомляє пресслужба організації, пише Радіо Свобода.

«Ці ЗМІ перебувають під постійним прямим чи непрямим контролем керівництва Російської Федерації і відіграють важливу роль у просуванні та підтримці агресивної війни Росії проти України, а також у дестабілізації ситуації в сусідніх країнах», – ідеться в повідомленні Ради ЄС.

В організації зазначили, що, попри заборону мовлення, вжитий захід не перешкоджатиме співробітникам зазначених ЗМІ «здійснювати діяльність у ЄС, у тому числі проводити дослідження та брати інтервʼю».

Про те, що Рада ЄС планує обмежити роботу цих ЗМІ, раніше повідомляв кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія «відповість» на таке рішення ЄС, «заходи опрацьовуються».

Раніше Радіо Свобода повідомляло, що, попри запроваджені в березні 2022 року санкції ЄС, у країнах Євросоюзу продовжується мовлення прокремлівських ресурсів Russia Today та Sputnik.

За даними журналістів, у Євросоюзі з 2022 року заблоковано ресурси зазначених ЗМІ лише російською мовою. Також у ЄС недоступна американська версія сайту Russia Today. Але майже через два роки після запроваджених ЄС проти RT і Sputnik санкцій обидва ресурси, як і раніше, мовлять у європейських країнах шістьма мовами: англійською, французькою, німецькою, іспанською, арабською та сербською.

Мовлення Russia Today національними мовами заборонене в Німеччині, Польщі та країнах Балтії незадовго до початку повномасштабної російської агресії в Україні. У Німеччині заборону трансляції RT пояснили відсутністю ліцензії на мовлення, Польща та балтійські країни відкликали RT ліцензію за власною ініціативою. У березні 2022 року ліцензію на мовлення цього ЗМІ відкликали у Великій Британії.

У грудні 2022 року ЄС ініціював зупинення ліцензій на мовлення в Європі у російських каналів НТВ/НТВ «Мир», «Россия-1», РЕН-ТВ та Першого каналу.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему