Британські військові приєдналися до навчань НАТО на кордоні з Росією — The Times 

14:00 11.05.2024

Британські солдати провели наземний штурм під час найбільших військових навчань НАТО з часів холодної війни. 

Вперше під час навчань в Нурмсі, в Естонії, були задіяні вертольоти Apache AH-64E, які атакували наземні цілі. Демонстрація такої потужності має змусити Росію "двічі подумати" про боротьбу з силами Альянсу на тлі зростаючої загрози війни, розповіли в п'ятницю 10 травня солдати, які брали участь у навчаннях в інтерв'ю The Times, пише ZN.ua.

Демонстрація є частиною Steadfast Defender 24, найбільших військових навчань НАТО за останнє покоління, в яких за останні кілька місяців взяли участь близько 90 тисяч військовослужбовців з усіх 32 країн-членів Альянсу. Вона відбулась менш ніж через день після того, як Путін звинуватив Захід у розпалюванні напруженості й ризику глобального конфлікту, а потім попередив, що його "стратегічні сили" перебувають у бойовій готовності.

Бойова група 16-ї десантно-штурмової бригади, підрозділ швидкого реагування британської армії очолила сили з понад 2300 солдатів, моряків і авіаторів з чотирьох країн в рамках навчань. 10 травня вранці близько 200 британських і американських солдатів, більшість з яких були озброєні гвинтівками SA80, штурмували позиції, в той час, як вертольоти "завдавали глибокі удари" по заздалегідь запланованих цілях, спричиняючи гучні вибухи, що імітували ракетні удари.

"Росіянам доведеться двічі подумати, перш ніж воювати з Королівським ірландським полком. Вони налякані більше, ніж ми", — заявив майор Метт Хазлетт, командир роти Королівського ірландського полку.

Раныше Велика Британія повідомляла, що відправить 20 тисяч військових на навчання НАТО Steadfast Defender 24 в Європі. НАТО збільшило кількість боєздатних військ після того, як президент Росії Владімір Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року.
 

Ще на цю тему