Україна та Туреччина працюють над Угодою про вільну торгівлю
Уряд України підтримав ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною.
Таку заяву зробила віце-прем’єр Юлія Свириденко, повідомляє ZN.ua.
Тепер Верховна Рада України має ратифікувати Угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, що відкриє нові можливості для безмитної торгівлі між двома країнами та спростить логістику, що є важливою умовою для українського бізнесу.
Відповідно до угоди, Туреччина негайно скасовує імпортні мита на 93,4% промислових і 7,6% сільськогосподарських товарів. Після перехідного періоду мита будуть скасовані ще на 1,5% промислових і 28,5% сільськогосподарських товарів.
Україна також негайно скасовує мита на імпорт приблизно половини (56%) промислових товарів і 11,5% сільськогосподарської продукції. Після закінчення перехідного періоду Україна скасовує імпортні мита ще на 43,2% промислових товарів і 53,7% сільськогосподарських товарів.
Туреччина до України постачає здебільшого азотно-фосфорні добрива, сірку та вапнякову селітру. Мита на них складають від 5 до 6,5%.
Раніше видання писало про те, що передбачувані податкова та митна система на основі практики Європейського Союзу збільшить доходи державного бюджету до довоєнного рівня (близько 27 % від ВВП). Такі цілі вказані у Національній стратегії доходів на 2024-2030 роки, схваленій урядом 27 грудня.
Ще на цю тему
- 20.11.2025 Зеленський та Ердоган обговорили мирний процес, обмін полоненими і участь Туреччини у Коаліції охочих
- 30.10.2025 Україна хоче участі Туреччини в ініціативі із закупівлі зброї США для ЗСУ
- 15.10.2025 Турецька будівельна група Onur Group вийшла з аграрного бізнесу в Україні
- 03.07.2025 Туреччина та Бельгія приєдналися до коаліції дронів для України
- 30.05.2025 Глава МЗС Туреччини розповів у Києві про результати його візиту в Москву
- 16.05.2025 Зеленський обговорив з Ердоганом гарантії безпеки, моніторинг припинення вогню та морське розмінування
- 15.05.2025 Зеленський розкрив склад делегації України на переговорах у Туреччині
- 13.05.2025 Зеленський зустрінеться з Ердоганом в Анкарі, але готовий летіти до Путіна в Стамбул
- 14.03.2025 Україна і Туреччина збільшать обсяги торгівлі агропродукцією та поставки сільгосптехніки
- 07.03.2025 Турецька компанія побудує вітроелектростанцію на Житомирщині
- 05.03.2025 Санкційна політика та наближення справедливого миру: в ОП відбулася зустріч із послом Туреччини
- 26.02.2025 Турецькі компанії допоможуть відновити Україну, передано проекти, - Türkiye