Україна виробляє стільки аналогів Shahed-136, що і РФ: про яку кількість йде мова

21:00 08.05.2024

Досвід далекобійних українських ударів по РФ прямо говорить, що чим глибше в російський тил - тим менше ППО і тим ефективніші можуть бути атаки

Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Очільник АТ "Українська оборонна промисловість" (колишній ДК "Укроборонпром") Герман Сметанін повідомив, що українська оборонка вже наздогнала РФ за темпами виробництва далекобійних дронів-камікадзе типу Shahed-136, а також у виробництві інших ударних дронів.

За його словами, які цитує АрміяInform, це вдалось досягти шляхом ліцензійного виробництва дронів від приватних компаній на потужностях державних підприємств. І такий механізм запроваджений не лише відносно БПЛА, а й інших зразків озброєння та військової техніки.

З боку Defense Express зазначимо, що у РФ Shahed-136 наразі збирається 330-350 таких дронів на місяць. Про це у січні 2024 року повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький. Мова не йде про повний цикл виробництва, бо РФ активно імпортує значну частину комплектуючих, включно з двигунами.


Виробництво Shahed-136 у РФ

Зазначимо, що у "Алабузі" у Татарстані зараз працюють дві виробничі лінії з виготовлення корпусів. На цьому ж підприємстві вони заповнюються імпортними вузлами та агрегатами та деякими компонентами російського виробництва, наприклад бойовими частинами.


Але у планах ворога повністю локалізувати виробництво до 2026 року. Також є непідтверджені свідчення того, що у планах "Алабуги" досягти темпу близько 800 Shahed-ів на місяць, про це свідчить задекларовані плани щодо закупівлі комплектуючих.

Але наразі, відповідно до слів очільника АТ "УОП", Україною досягнуто більш ніж значний темп виробництва далекобійних дронів. Зрештою темп у 330-350 на місяць це про близько 4 тисяч дронів на рік. При цьому наразі РФ демонструє відносно малу готовність відбивати атаки дронами.

Звісно це не стосується прифронтової та прикордонної зони, а також Москви, для захисту якої РФ стягла додаткові ЗРК навіть з Арктики, а також побудувала мережу так званих Flakturm - зенітних башт Третього Рейху.

Ще на цю тему