У Туапсе відремонтували НПЗ, який три місяці тому атакували українські дрони – Reuters

11:00 07.05.2024

Нафтопереробний завод «Роснафти» в Туапсе, один з найбільших у країні, відновив роботу після атаки безпілотників 25 січня.

Про це Reuters в понеділок 6 травня повідомили два джерела, передає Укрінформ.

За їхніми словами, наприкінці квітня завод завершив ремонтні роботи на установці первинної переробки нафти АВТ-12 потужністю близько 250 000 барелів на добу і запустив її в роботу.

Станом на 1 травня обсяги переробки нафти на Туапсинському НПЗ склали 20 000 метричних тонн (146 600 барелів на добу).

The Moscow Times пише, що ця цифра становить приблизно 60% від номінальної потужності АВТ-12 і відповідає мінімальному проєктному завантаженню для установки.

Туапсинський НПЗ з єдиною установкою первинної переробки номінальною потужністю 12 мільйонів тонн на рік переробляє легку нафту Siberian Light. Цей завод експортно орієнтований - випускає нафту, мазут, вакуумний газойль і дизпаливо із вмістом сірки 0,7%, проте не виробляє автобензини і низькосірчисте дизпаливо для внутрішнього ринку.

Туапсинський НПЗ за 2023 рік переробив 9,322 мільйона тонн нафти, а в січні, до аварійної зупинки - 0,576 мільйона тонн. Основна частина нафтопродуктів, що експортуються з Туапсе, поставляється до Туреччини, Малайзії, Китаю, Сінгапуру і Тайваню, за даними трейдерів і системи стеження за суднами LSEG.
 

Ще на цю тему