Восени громадяни Грузії зроблять вибір між Європою та Росією – Зурабішвілі

08:20 03.05.2024

Восени громадяни її країни зроблять вибір між Європою чи Росією – на парламентських виборах 26 жовтня. 

Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі, коментуючи Sky News ситуацію із ухваленням грузинським парламентом у другому читанні законопроекту «Про прозорість іноземного впливу», пише ZN.UA.

«Проблема набагато серйозніша, ніж цей законопроект, який буде ухвалено приблизно через півтора місяці. Я накладу вето і він буде відкладений. Головне питання полягає у тому, що відбудеться на виборах, які відбудуться у жовтні наступного року. Ухвалено безліч законопроектів, які показують, що правляча партія намагається наблизити Грузію до Росії. Це те, чого населення Грузії, переважна більшість якого – 80%, вже 30 років каже, що не бажає», – сказала Зурабішвілі, повідомляє «Эхо Кавказа».

За її словами, громадяни Грузії зроблять «екзистенційний вибір» – «Європа чи Росія».

Нагадаємо, що 1 травня парламент Грузії проголосував у другому читанні за так званий «закон про іноагентів» (за аналогією з російським законодавством), після чого на вулицях Тбілісі посилилося протистояння між протестувальниками та поліцією. Після сутичок госпіталізували щонайменше вісім людей.

Євродепутат Віола фон Крамон закликала позбавити Грузію статусу кандидата на членство в Європейському Союзі через застосування насильства з боку влади проти протестувальників у грузинській столиці. Раніше Європейський парламент підтримав резолюцію, в якій закликав виконавчу владу ЄС призупинити переговори щодо вступу Грузії до ЄС.

Грузинська влада готується до парламентських виборів у жовтні 2024 року. І з підозрою дивиться на Україну, припускаючи, що наша країна заграє з грузинською опозицією.
 

Ще на цю тему