Протести у Грузії: в парламенті країни оголосили червоний рівень небезпеки

09:00 02.05.2024

В Тбілісі триває масова акція протесту через ухвалення в другому читанні закону про "іноземних агентів". Мітингувальники намагаються штурмувати будівлю парламенту, а поліція заперечує використання проти людей гумових куль.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на МВС Грузії та видання Новости - Грузия.


Мітингувальники за допомогою барикад підібралися до воріт парламенту та намагаються їх штурмувати.

З огляду на ситуацію, в будівлі парламенту оголошено "червоний рівень". Усі, хто перебуває в будівлі, повинні негайно її покинути.

Зазначається, що в будівлі можуть перебувати лише особи, чия присутність вкрай необхідна, і цей список затверджує глава апарату парламенту.

"Червоний режим безпеки" запроваджено з 23.00 1 травня.

Тим часом заступник міністра внутрішніх справ Грузії Олександр Дарахвелідзе на брифінгу повідомив, що учасники протестів використовують сльозогінний і задушливий газ невідомого походження. Такий не продається у жодних відкритих мережевих магазинах.

"Ми обов'язково цим зацікавимося і дізнаємося, як це потрапило на акцію", - сказав Дарахвелідзе.

Він також повідомив, що співробітники МВС мали повну правову базу, але не використовували гумові кулі проти мітингувальників.

Натомість очевидці підтверджують використання силовиками гумових куль проти людей.

Президент закликала не штурмувати парламент

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі закликала учасників протестів залишити в спокої бічні ворота парламенту.

"Я хочу звернутися, деякі речі не потрібні, відійдіть від дверей парламенту, зараз там більше (усередині) нічого не відбувається... Ці двері нічого не вирішать, окрім викиду газу і насильства, яке нам не потрібно провокувати...", - сказала вонаю

Вона нагадала про Страсний тиждень і закликала не порушувати мирний характер акції на проспекті Шота Руставелі. Головна мета, нагадала Зурабішвілі, це вибори і скасування законів, які відводять Грузію з європейського шляху.

Кількість постраждалих

За даними Центру координації надзвичайних ситуацій та екстреної допомоги, на 01.00 2 травня до клінік Тбілісі доправлено вісім постраждалих учасників акції.

Людей привозять із травмами, інтоксикацією та задухою. Наразі стан пацієнтів задовільний, одна людина вже виписана.

У районі парламенту працюють 20 бригад швидкої допомоги, вони надали допомогу на місці кільком десяткам людей.

Протести в Грузії

У середу, 1 травня, парламент Грузії ухвалив у другому читанні резонансний законопроект "Про прозорість іноземного впливу" - так званий закон про "іноагентів". Він схожий до чинного закону в Росії. Для остаточного схвалення, документ має пройти третє фінальне читання.

Напередодні голосування, у вівторок, 30 квітня, в центрі Тбілісі поновилися масові акції протесту проти схвалення законопроекту.

Зокрема, під час сьогоднішньої акції силовики застосовували проти людей гумові кулі.

Ще на цю тему