Росія посилює бойову міць своїх "Шахедів": розкрито деталі модернізації БПЛА

16:40 22.04.2024

Українським кіберфахівцям вдалося здобути доступ до документів російського виробника безпілотників “ZALA Aero”. Згідно з ними, окупанти активно модернізують свої дрони “Шахед”, роблячи їх більш смертоносними та стійкими до протидії.

Як повідомляе издание «Флот 2017» ось ключові моменти здобутої інформації:

Збільшено бойову частину: росія розробляє нову осколково-фугасно-запальну бойову частину для “Шахедів” вагою 90 кг. Це значно більше, ніж у попередніх версіях, що призведе до збільшення радіусу ураження та руйнівної сили.
Вдосконалена система наведення: “Шахеди” тепер можуть використовувати SIM-карти українських операторів, таких як “Київстар”, для отримання даних про місцезнаходження в режимі реального часу. Це робить їх більш маневренними та складнішими для перехоплення.

Підтвердження ураження цілі: Дрони оснащені системою, яка відстежує влучання по цілі або збиття. Ці дані використовуються для вдосконалення алгоритмів наведення та планування наступних атак.

Протидія GPS: “Шахеди” можуть визначати зони придушення/підміни GPS-сигналів, що робить їх стійкими до систем радіоелектронної боротьби.

Оновлення маршруту через Telegram: БПЛА отримує дані про зміни польотного завдання шляхом передачі через Telegram. Це дозволяє операторам гнучко керувати дронами під час польоту.

Загалом, модернізація “Шахедів” свідчить про прагнення росії до ескалації війни та завдавання максимальної шкоди мирному населенню України.

Ще на цю тему