Влада Грузії заявляє, що готова переглянути закон про «іноагентів» після вступу в ЄС

19:30 20.04.2024

Очільник правлячої партії «Грузинська мрія» Іраклій Гарібашвілі заявив, що влада країни зможе швидко скасувати закон про «іноагентів» у разі прийняття Грузії в Європейський Союз.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Эхо Кавказа.

«Якщо нам скажуть, що завтра ми стаємо членами Євросоюзу, то можна буде дуже легко анулювати, переглянути його (закон про «іноагентів» – ред.), переробити або ухвалити новий», – вважає Гарібашвілі.

На думку політика, ухвалення закону «Про прозорість іноземного впливу» ніяк не може вплинути на темпи вступу Грузії в ЄС, оскільки в Брюсселі «сьогодні не готові до розширення». За його словами, відносини Грузії та блоку «досягли свого максимуму» у грудні минулого року, коли країна отримала статус кандидата на вступ. За словами Гарібашвілі, всередині ЄС «немає єдиної думки» щодо Грузії.

Читайте також: «Час сплив»: мітингувальники у Тбілісі вимагають зустрічі з прем’єром
Водночас відповідаючи на запитання про те, чому цей закон вихваляють у Росії, глава правлячої партії назвав «бідою» своєї країни залежність від думок представників інших країн. Він додав, що «радикальна опозиція» використовує ці заяви у власних інтересах, фактично поставивши знак рівності між ЄС, Сполученими Штатами і Росію.

«Біда у тому, що ми потрапили у засідку через те, що сказав представник якоїсь країни, Європи, Америки. Ми не можемо так розвиватись», – сказав Гарібашвілі.

Як повідомлялося, парламент Грузії 17 квітня затвердив закон про «іноагентів» у першому читанні. Документ підтримали 83 депутати, жоден не проголосував проти.

Відповідно до законопроєкту, організаціями, які представляють інтереси «іноземної сили», є непідприємницькі (некомерційні) юридичні особи; мовники; власники ЗМІ, джерелом понад 20% від загального прибутку яких протягом календарного року є «іноземна сила».

Законопроєкт про запровадження в Грузії статусу так званих іноземних агентів був уперше внесений до парламенту навесні 2023 року. Його було ухвалено в першому читанні, але відхилено в другому після масових протестів.

На початку квітня 2024 року виконавчий секретар правлячої партії «Грузинська мрія» Мамука Мдінарадзе заявив, що уряд повернувся до розгляду законопроєкту про «іноагентів».

Через повторне ініціювання законопроєкту у Тбілісі проходять акції протестів. Критики вважають законопроєкт аналогом ухваленого у 2012 році в Росії законодавства про «іноземних агентів».

Ще на цю тему