Супутникові знімки з Джанкою показали, що ЗСУ перейшли до цікавої стратегії ракетних ударів

18:00 20.04.2024

А в чому саме полягає ця стратегія ракетних ударів, ми якраз розгорнемо нижче

Як повыдомляе Выйсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Проект "Схеми" видання "Радіо Свобода" оприлюднив супутникові знімки аеродрому в тимчасово окупованому Джанкої, перші після "бавовни" в ніч на 17 квітня 2024 року. Як випливає із цих знімків, станом на 19 квітня 2024 року російські окупанти прибрали з цього аеродрому всю авіатехніку, зокрема ту, яка могла бути пошкоджена в результаті ракетного удару.

Натомість чітко можна побачити влучання та руйнування не тільки на майданчику з пусковими установками та РЛС комплексу С-400, але й також – на майданчиках, де накопичувались різного роду боєприпаси. При цьому можемо також зауважити сліди від розльотів після вторинної детонації боєкомплекту.

На перший погляд, ці супутникові знімки не дають ефектної картини із знищеною рашистською авіатехнікою. І можна навіть зробити поверховий висновок про те, що можливо саме склади із боєкомплектом та пускові з РЛС до С-400 й були головною ціллю удару.

Однак якщо приглянутись уважніше, то зможемо зауважити одну цікаву деталь – схоже, що Сили оборони України перейшли до реалізації доволі цікавої стратегії ракетних ударів.


Суть цієї стратегії можна описати так – бити по (на перший погляд) другорядним об’єктам з тим, щоб прискорити вивід із строю головної цілі. Якщо далі розвивати цю тезу, то зможемо побачити таку картину – ЗСУ могли цілити саме по майданчикам із ЗРК та боєкомплектом із розрахунку, що вторинна детонація може заодно суттєво пошкодити авіатехніку на аеродромі.

Якщо такий розрахунок справді мав місце, то для нього були підстави. Можемо пригадати хоча би відповідь на питання, що роблять касетні боєприпаси ATACMS з російськими вертольотами.

Крім того, виходить ще один цікавий ефект – сам факт вдалого проведення ракетного удару по аеродромі в Джанкої встановив тут рашистам "зону закритого доступу", в якій вони бодай тимчасово не мають можливості застосовувати свою авіацію у війні проти України.


Раніше Defense Express розповідав про результат "успішного перехоплення" С-400 балістичних ракет ATACMS у Джанкої. І також – що це за "Фундамент-М", який знищено під час того ж удару.

Теми:

Ще на цю тему