Азербайджан і Вірменія вперше узгодили делімітацію ділянки кордону

09:30 20.04.2024

У результаті спільного засідання представників Баку та Єревана у п’ятницю було вперше оголошено про попереднє узгодження делімітації кордонів біля восьми прикордонних сіл.

Про це повідомляє Armenpress із посиланням на спільний пресреліз двох країн, передає Укрінформ.

Зазначається, що попередньо була узгоджена делімітація кордонів на ділянках вірменських сіл Баганіс, Воскепар, Кіранц і Беркабер та азербайджанських сіл Баганіс Айрум, Ашаги-Аскіпара, Хейрімлі і Кизил-Гаджили.

«Це означає що дві комісії відтворили на мапі ті кордони, які існували між вище перерахованими селами за часів Радянського Союзу, і на наступному етапі ці кордони мають бути уточнені та відтворені також на землі. Це стане безпрецедентною подією: вперше між нашими країнами буде демаркований державний кордон на ділянці цих чотирьох сіл», – пояснили в апараті прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.

Там додали, що делімітація була погоджена на основі карт СРСР і має відтворити кордони, які «де-юре існували між Радянською Вірменією і Радянським Азербайджаном». Зокрема в апараті Пашиняна поінформували, що до Азербайджану відійдуть село Кизил-Гаджили та половина села Ашаги-Аскіпара, які раніше перебували під контролем Баку.

Як повідомляв Укрінформ, 19 вересня 2023 року Міністерство оборони Азербайджану оголосило про початок антитерористичних заходів локального характеру в Карабасі.

На наступний день, 20 вересня, президент Ільхам Алієв заявив, що Азербайджан відновив свій суверенітет у Нагірному Карабасі.

Теми:

Ще на цю тему