ГУР про перше збиття Ту-22М3 у повітрі: літак «приземлили» за 300 кілометрів від України

14:20 19.04.2024

Російський бомбардувальник Ту-22М3, який в ніч на 19 квітня атакував Україну, збили на відстані близько 300 кілометрів від українського кордону.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передає Укрінформ.

«Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну атаку проти України, був збитий в результаті спецоперації Головного управління розвідки у взаємодії з Повітряними силами», - ідеться у повідомленні.

Як поінформували в ГУР, «ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50».

Внаслідок ураження бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився.

В ГУР зазначили, що це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника у повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як підтвердило видання джерело у Головному управлінні розвідці, російський дальній бомбардувальник Ту-22М3 був збитий за допомогою зенітного ракетного комплексу С-200.

Нагадаємо, командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук підтвердив, що зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з ГУР знищили російський дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, який є носієм крилатих ракет Х-22.
 

Ще на цю тему