Міністри транспорту G7 підписали декларацію про підтримку України
Країни "Великої сімки" підтвердили свою підтримку посиленню транскордонного зв’язку, включаючи інфраструктуру та побудову стійких ланцюгів постачання, а також інтеграцію транспортної мережі України через розвиток нових залізничних сполучень із європейською колією.
Як пише ЦТС з посиланням на інформацію Мінвідновлення, про це йдеться в декларації, затвердженій за підсумками саміту міністрів транспорту G7.
"Ми продовжуватимемо працювати з українською владою, європейськими інституціями та міжнародними фінансовими інституціями через Багатосторонню координаційну платформу донорів (Multi-agency Donor Coordination Platform, MDCP) в Україні та залучаючи приватні інвестиції", - говориться в документі.
Міністри транспорту G7 вітають різноманітні ініціативи, спрямовані на стійкість глобальних ланцюгів поставок попри незаконну агресію росії проти України, такі як український Чорноморський морський коридор та Програма ОЕСР в Україні. Вони визнають Ініціативу ЄС-Україна "Шляхи солідарності" як вектор інтеграції України та Молдови в європейську транспортну зону та як постійні "ворота" до єдиного ринку ЄС і глобальних ланцюгів поставок.
Також міністри транспорту G7 підкреслили важливість українського Чорноморського морського коридору як економічного та ефективного експортного коридору через Чорне море, ініціативи щодо розмінування Чорного моря, а також виконання Угоди між ЄС та Україною про вантажні перевезення автомобільним транспортом.
Учасники Саміту наголосили на важливості відновлення зруйнованих транспортних систем для сприяння швидкому відновленню України від наслідків незаконної загарбницької війни росії.
"Таким чином, ми повністю зобов’язуємося продовжувати роботу, спрямовану на реконструкцію стійких, розумних і безпечних транспортних систем в Україні. Інфраструктура та транспортні системи України мають вирішальне значення не лише для відновлення економіки України та добробуту її громадян, але й для відновлення міжнародного транспортного сполучення, що принесе користь світовій торгівлі та ланцюгам постачання", - говориться в декларації.
За результатами зустрічі також було оголошено про створення робочої групи G7 щодо ланцюгів поставок, щоб зосередитися на актуальних транспортних викликах.
Ще на цю тему
- 18.09.2024 В Швейцарії відбудеться конференція щодо розмінування України
- 18.09.2024 Три залізничні пункти пропуску на кордоні України з Румунією та Молдовою отримали генератори
- 17.09.2024 Німеччина надасть додатково 100 млн євро допомоги Україні цієї зими
- 16.09.2024 Данія анонсувала поставку другої партії своїх F–16 в Україну
- 16.09.2024 Латвія передає Україні бронетранспортери CVR(T), які були закуплені у Великої Британії
- 16.09.2024 Україна отримала від Естонії 320 тонн обладнання для відновлення зруйнованих об’єктів енергетики
- 14.09.2024 Японія виділила $190 мільйонів на трансфер японських технологій в Україну та створення спільних підприємств
- 14.09.2024 Залякування Путіна про пряму участь Європи у війні, не змінять позиції ЄС щодо підтримки України
- 13.09.2024 Нідерланди передали Україні радар для Patriot і відправлять три установки, - Міноборони
- 13.09.2024 Фінляндія оголосила про новий пакет допомоги для України на 118 млн євро
- 12.09.2024 Президент Естонії прибув до Києва
- 12.09.2024 Блінкен у Києві анонсував понад $700 млн гуманітарної та енергетичної допомоги