У 2023 році Росія купила в ЄС технології для озброєння на десятки мільйонів євро – Bloomberg

08:40 27.02.2024

Попри велику кількість раундів введених санкцій проти Росії, за перші дев’ять місяців минулого року країна імпортувала з Євросоюзу «чутливих товарів», які використовуються у зброї, на понад 100 млн євро.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg.

За словами європейського чиновника, країни Європейського Союзу все ще роблять недостатньо, щоб зупинити Росію в отриманні технологій, які підпадають під обмеження експорту до РФ, для використання їх у зброї для ведення війни проти України.

Майже чверть з 450 мільйонів євро так званих «товарів високого пріоритету», які Росія отримала з ЄС за перші дев'ять місяців минулого року, були відправлені безпосередньо з країн блоку.

Решту таких товарів Росія здебільшого імпортувала через треті країни, як наприклад, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Сербія, Китай, Узбекистан, Казахстан, Киргизстан та Вірменія.

Зазначається, що впродовж останніх місяців ЄС та його союзники зосередили більшу частину своєї роботи із застосування санкцій проти РФ на переліку товарів «спільного високого пріоритету», які включають десятки запчастин, компонентів і передових технологій, таких як напівпровідники та електроніка, які були знайдені в ракетах та інших військових системах, що використовуються Росією проти України, або необхідні для їхнього виробництва.

Серед іншого, у блоці вживають заходів щодо дотримання виконання санкційного режиму: експортні обмеження для компаній у третіх країнах, а також дипломатичні контакти з цими країнами з проханням обмежити реекспорт до Росії.

ЄС також отримав повноваження, які дозволять йому забороняти експорт санкційних товарів до країни в найбільш кричущих випадках, хоча деякі країни-члени досі опиралися використанню цього інструменту.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.


 

Ще на цю тему