Штучний інтелект в українських дронах: Камишін підписав меморандум з німецькою компанією Helsing

21:00 24.02.2024

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін та генеральний директор Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони, яким передбачене впровадження штучного інтелекту у безпілотники українського виробництва.

Як передає Укрінформ, про це керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив у Телеграмі.

"Це ще один результат конференцій щодо спільного виробництва озброєнь, які відбувалися в Україні, а також у Вашингтоні минулого року. Зараз активно працюємо з європейськими країнами, шукаємо партнерів, розробляємо та озброюємось", - зазначив він.

За словами Єрмака, "попереду ще низка конференцій такого масштабу, як у Вашингтоні, де були присутні спецпредставниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер, а також міністр оборони США Ллойд Остін, виробники та інші знакові люди. Ми готуємо багато сюрпризів. Я нагадаю, що про спільне виробництво озброєнь домовлялися Володимир Зеленський та Джо Байден".

Як зауважив керівник ОП, Helsing – це німецька компанія, що розробляє програмне забезпечення та інтегрує штучний інтелект в оборонні технології. Вона є партнером з Rheinmetall з 2022 року, а ще співпрацює з Федеральним міністерством оборони Німеччини. В Україні компанія працює з 2022 року.


"Цей меморандум має конкретну мету - підсилення українських оборонних технологій, впровадження ШІ у БПЛА нашого виробництва. Ми повинні бути на крок попереду у технологічній війні. І розуміємо чітко задачі, які стоять перед нами. ШІ у сучасній війні - це необхідність. Бажаю Мінстратегпрому успіхів у впровадженні, а також нарощенні обсягів виробництва дронів", - наголосив Єрмак.

Ще на цю тему