Підтримка України непохитна: Данія анонсувала новий пакет військової допомоги

17:40 22.02.2024

Прем’єр-міністр Метте Фредеріксен заявила, що Данія в рамках підтримки України надасть новий потужний пакет військової допомоги на суму 1,7 мільярда данських крон, це близько 247 млн доларів.

Про це повідомляє видання «Флот 2017» з посиланням на Ekstra Bladet.

Прем’єр-міністр Метте Фредеріксен наголосила, що Данія – одна з тих країн, які найбільше підтримують Україну. Вона нагадала, що Копенгаген вже витратив 33 мільярди данських крон на підтримку.

“Данія ухвалила ще один пакет допомоги для України. Данія посилає дуже чіткий сигнал про те, що її підтримка України непохитна”, – заявила голова уряду.

“Україна може розраховувати на підтримку Данії протягом наступних десяти років. Те ж саме стосується і низки інших країн. Свобода має свою ціну”, – підкреслила прем’єр.

Своєю чергою міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен уточнив, що новий пакет допомоги передбачає боєприпаси для артилерії і ППО, безпілотники та допомогу в розмінуванні.

В заяві на сайті данського оборонного відомства зазначається, що у межах нової допомоги Данія у співпраці з Чехією профінансує придбання 15 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів. Причому їх доставлять в Україну протягом кількох місяців.  

Також Данія передасть:

боєприпаси для систем ППО,

техніку для розмінування та безпілотники,

радари,

комунікаційні прилади,

обладнання для дронів від данських компаній.

“Я щасливий, що так багато данських компаній підтримують оборонну боротьбу України. Я регулярно розмовляю з представниками оборонної промисловості Данії про те, як ми можемо краще використати знання та потенціал ділового світу щодо військових пожертвувань Україні. Обладнання данського виробництва має великий попит в Україні”, — додав міністр оборони Трольс Лунд Пульсен.

Це вже 15-й пакет військової допомоги Україні від Данії.

Що стосується постачання винищувачів F-16, то за словами Пульсена, перша данська партія літаків надійде в Україну цього літа.

Графік постачання залежатиме від підготовки пілотів, українського технічного персоналу та розбудови інфраструктури з логістикою в Україні.

Раніше “Флот 2017” писав, що Данія прийняла рішення передати Україні усю свою артилерію. Інші країни Європи також повинні передати Україні усю свою зброю, яку вони не використовують, оскільки росія може виграти війну, якщо Києву не нададуть допомоги.

Ще на цю тему