Судна російського «Совкомфлоту» виключили з Ліберійського реєстру

20:00 20.02.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виключило з переліку міжнародних спонсорів війни американську компанію Liberian International Ship & Corporate Registry (LISCR).

Компанія надіслала лист, де зазначила про виконання умов, які дозволяють виключити її з переліку, повідомили в НАЗК.

Зокрема, LISCR повідомила, що усі судна російського «Совкомфлоту» вилучили з Ліберійського міжнародного суднового і корпоративного реєстру. Відтепер спроможність росії транспортувати свою нафту стала ще обмеженішою, ізоляція від цивілізованого світу глибшою, а можливості отримувати «нафтодолари» – меншими.

Попри те, що санкції мали суттєво зменшити доходи рф від експорту нафти, країна-агресор все одно знаходила різні шляхи для продовження торгівлі та обходу таких обмежень.

Так, у 2022 році, найбільша судноплавна компанія рф «Совкомфлот» передала функції з управління своїми майже 100 суднами до компанії SCF Management Services Dubai LTD (Об’єднані Арабські Емірати). Раніше, ці самі судна «Совкомфлот» передавав в управління компанії SCF Management Services Ltd, зареєстрованої в Санкт-Петербурзі. Згодом SCF Management Services Dubai LTD все ж змінила свою назву на SUN SHIP MANAGEMENT. Однак, засновником вказаної компанії залишилась SCF Overseas Holding, яка афілійована саме АО «Совкомфлот».

При цьому, 80 з майже 100 танкерів «Совкомфлоту» були зареєстровані під прапором Ліберії. Відповідно, реєстрація та обслуговування суден здійснювалася Ліберійським міжнародним судновим і корпоративним реєстром. Це дозволяло суднам підсанкційного «Совкомфлоту» продовжувати перевозити та торгувати своєю нафтою, що є критично необхідним для російської економіки та доходів Кремля.

LISCR прийняла рішення про анулювання реєстрації усіх суден компаній SCF Management Services LTD та SUN SHIP MANAGEMENT. Це позбавляє росію ще однієї стратегічно важливої для неї лазівки з обходу санкцій.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Ще на цю тему