Україна наздогнала Росію за кількістю дальніх дронів-камікадзе - Федоров

08:20 12.02.2024

Україна вже наздогнала Росію за кількістю дронів-камікадзе дальнього радіуса дії.

Про це віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав у подкасті «Слон» на YouTube-каналі «Дія», передає Укрінформ.

«Якщо говоримо про нішу «Шахедів» і дальніх дронів, то я просто процитую Буданова, він кілька днів тому сказав, що у нас вже є паритет по цим дронам. Я скажу, що це правда. У нас вже до десяти виробників, які виробляють дальні дрони-камікадзе, і від бюджету фінансування залежить, скільки можна їх виробляти», - сказав Федоров.


Він зазначив, що виробництво можна масштабувати. «Можна виробляти тисячі цих дронів-камікадзе. Вже тисячі вироблені, і тим паче майже кожного дня десь щось палає на території Росії», - сказав міністр.


Він зауважив, що за пів року Україна наздогнала Росію за кількістю дронів. За його словами, РФ повинна розуміти, що «ми будемо далі масштабуватися, і ми тільки почали технологічну боротьбу».

«Наші партнери також дивляться, як дрони-камікадзе розвантажують системи ППО, і це є викликом у 21 столітті для будь-якого захисту неба», - додав Федоров.

Читайте також: Данілов - про виробництво дронів: 90% замовлень отримують українські компанії
Також Федоров анонсував появу покращеної версії морського дрона MAGURA.

Як повідомлялося, 6 лютого Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про нарощування спроможностей сил оборони». Він доручив уряду разом із Генштабом ЗСУ опрацювати питання створення безпілотних систем як окремого роду сил у структурі ЗСУ і за результатами опрацювання внести пропозиції на розгляд Ради національної безпеки та оборони.

Ще на цю тему