Румунські льотчики почали опановувати F-16 у центрі, де будуть навчатись і українці
Перші румунські льотчики розпочали підготовку в Європейському навчальному центрі F-16 (EFTC) на військово-повітряній базі Фетешті, де також планується навчати українців.
Про це, як повідомляє "Європейська правда", 18 січня оголосив міністр оборони Румунії Анджел Тилвар.
За словами голови румунського Міноборони, перший політ у межах навчання відбувся на початку цього тижня на літаку F-16, наданому Королівськими військово-повітряними силами Нідерландів разом з інструктором з компанії-виробника винищувачів Lockheed Martin.

ФОТО: МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ РУМУНІЇ
"Сім румунських пілотів проходять теоретичну і практичну підготовку в Європейському навчальному центрі, а також на тренажері F-16, що належить ВПС Румунії, і продовжать навчання до досягнення рівня готовності до місій", – додав він.

ФОТО: МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ РУМУНІЇ
Центр навчання на F-16 у Фетешті відкрили в листопаді 2023 року в межах зусиль союзників Києва із навчання українських льотчиків на винищувачах західного зразка.
Згідно з угодою про співпрацю, Міністерство оборони Румунії забезпечило авіабазу для навчань, Нідерланди – літаки F-16, а компанія Lockheed Martin – інструкторів та обслуговування.
Очікують, що підготовка українських пілотів у навчальному центрі у Фетешті триватиме приблизно пів року.
Окрім Румунії, українські льотчики проходять або будуть проходити підготовку на F-16 у США, Данії, Франції та Великій Британії. У останній шестеро українців перед Різдвом завершили базову підготовку, в тому числі з вивченням англійської мови.
Ще на цю тему
- 10.12.2025 Нові бомбардувальники Су-34 надійшли на озброєння ПКС Росії
- 19.11.2025 Дрон пролетів над Румунією та Молдовою під час масованого удару РФ по Україні
- 22.10.2025 Румунія підіймала авіацію через атаку РФ на регіони України
- 30.09.2025 Чорне море під контролем: Франція надіслала Румунії «антикварні» патрульні літаки
- 10.09.2025 Румунія піднімала в небо F-16 під час масованої атаки РФ на Україну
- 04.09.2025 ЗМІ повідомили, як з авіабази в Румунії планують зробити ключовий хаб допомоги Україні
- 24.08.2025 У Єревані російський винищував врізався у стовп
- 06.08.2025 Румунія піднімала F-16 через російську атаку на південь України
- 21.07.2025 Airbus пропонує налагодити виробництво гелікоптерів H215M в Румунії
- 02.07.2025 Румунія піднімала в повітря винищувачі через удари РФ по Україні
- 29.04.2025 Румунія піднімала F-16 і Eurofighter через російські дрони, що атакували Україну
- 03.04.2025 Румуни заявляють, що Нідерланди їм віддають усі 18 F-16 для навчання в тому числі пілотів ЗСУ