Фінляндія відкриє два пункти пропуску на кордоні з РФ

19:00 12.12.2023

Уряд Фінляндії ухвалив рішення відкрити з 14 грудня до 14 січня два пункти пропуску на кордоні з РФ – Ваалімаа та Нійрала.

Як пише "Європейська правда", про це заявив прем'єр-міністр Петтері Орпо на брифінгу, присвяченому обмеженням на східному кордоні, повідомляє Yle.

За його словами, уряд може швидко ухвалити нове рішення, якщо ситуація з напливом біженців відновиться після відкриття кордону.

Міністр внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен повідомила, що хоча нове рішення діє до 14 січня 2024 року, влада уважно стежить за подіями на кордоні з РФ, тому КПП можуть знову швидко закрити.

Представник Прикордонної служби Мікко Лехмус розповів, що Європейське агентство прикордонної та берегової охорони Frontex допомагає прикордонникам Фінляндії в патрулюванні кордону.

Пояснюючи, чому влада відкрила саме ці два пункти, він заявив, що тим самим люди, які живуть по обидва боки кордону, зможуть відвідувати своїх родичів, водночас ці КПП найбільше підходять для дипломатичних і вантажних перевезень.

За фінським законодавством, рішення щодо кордону мають оголошуватися щонайменш за добу до змін, тому його оголосили у вівторок.

Теми:

Ще на цю тему