Світові компанії не поспішають залишати російський ринок / Інфографіка

13:20 11.12.2023

За понад 21 місяць повномасштабного вторгнення остаточно обірвали зв’язки з Росією лише 302 іноземні компанії. 

У листопаді до цього переліку додалося ще 7 міжнародних бізнесів, водночас одній компанії було повернуто статус «залишаються», повідомляє НВ.

Минулого місяця дослідникам Київської школи економіки вдалося ідентифікувати низку міжнародних компаній, які повністю завершили вихід із Росії: Amedia (черговий приклад конфіскації бізнесу), Bonava, Clancy Engineering, Eastnine AB, Flugger, Laude Smart Intermodal S.A. (імовірно внутрішня угода, адже новим власником є ТОВ АЗІЯ ІНТЕРМОДАЛ з Казахстану) Sandvik (на додаток до ліквідації юридичної особи групи Sandvik Coromant у травні 2023 року). Про це свідчать результати моніторингу KSE Institute у межах проєкту «Самосанкції / LeaveRussia» щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку РФ.

Крім того, був оновлений статус TP-Link (з «вийшли» на «залишаються»), оскільки виявилося, що попередній продаж був внутрішньогруповою транзакцією і компанія активно продовжує торгові відносини з Росією.

Інфографіка: KSE

Загалом станом на 3 грудня 2023 року 302 (8,3% від загального числа записів в базі KSE або 23,6% від компаній, які отримували дохід в Росії в 2022 році) міжнародні компанії повністю припинили діяльність у РФ. Також 1227 (33,7% від загального числа) — згорнули операції та заявили про намір покинути країну-агресорку.

Водночас 1563 (43% від загального числа) компанії з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 547 (15% від загального числа) — призупинили нові інвестиції та продовжують вичікувати.

Інфографіка: KSE
 

Ще на цю тему