РФ перегнала в Чорне море новий ракетний корвет із Татарстану

09:00 11.12.2023

У відкритому доступі з’явилась інфографіка від OSINT-аналітика MT_Anderson, яка зроблена на основі супутникових знімків та демонструє поточний статус усіх чотирьох ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт", які є носіями крилатих ракет "Калибр".

Зокрема, на 2 грудня 2023 року вже введений до складу Чорноморського флоту РФ ракетний корвет "Циклон" перебував в акваторії тимчасово окупованого Севастополя. Фактично знищений під час ракетної атаки 4 листопада 2023 року корвет "Аскольд" станом на 3 грудня 2023 вже проходив ремонт на заводі "Залив" у тимчасово окупованій Керчі. При цьому росіяни накрили згори ті ділянки корпусу "Аскольда", котрі зазнали найбільших руйнувань, пише Defense Express.

Втім, найбільший інтерес викликає знімок за 5 грудня 2023 по Новоросійську, бо там ми бачимо одразу два ракетні корвети проекту 22800 "Каракурт": "Амур", добудований та уже пройшов випробування, але ще не прийнятий до складу ЧФ РФ, і ймовірно корабель "Туча", котрий перегнали до Новоросійська внутрішніми водними шляхами.

На відміну від попередніх трьох "Каракуртів", які будувались на потужностях заводу "Залив" у тимчасово окупованій Керчі, корвет "Туча" був збудований на верфі російського міста Зєлєнодольск (Татарстан), що на березі Волги. Тому тут цілком логічно припустити, що новий носій "Калібрів" замість фактично знищеного корвета "Аскольд" росіяни перегнали до Новоросійска по Волго-Донському каналу.

Корвет "Туча" був закладений в 2019 році, та спущений на воду в Зєлєнодольску в липні 2023 року. За своїми характеристиками не відрізняється від попередніх кораблів проекту 22800 "Каракурт":

повне водозаміщення – 870 тонн;
довжина та ширина корпусу – 67 метрів та 11 метрів;
автономність плавання – до 15 діб, екіпаж – 39 осіб;
озброєння – 76-мм гармата, 8 пускових під ракети "Калибр" або "Оникс", "Панцырь" у морській версії, дрон "Орлан-10".
 

Ще на цю тему