У ВМС розкрили плани росіян щодо заводу "Залив" у Керчі

15:20 08.12.2023

Речник Військово-Морських сил Збройних Сил України, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, що рф використовує український завод у Керчі для оснащення своїх кораблів класу “Каракурт”, які не відповідають сучасним вимогам.

Як повідомляе видання «Флот 2017» про це він розповів в єфірі Еспресо.

За його словами, завод “Залив” у Керчі має досить серйозне сучасне устаткування, навіть росіяни дивувалися.

“Вони його використовують, як ви бачите, для того, щоб оснащувати ці кораблі класу “Каракурт”. Що стосується безпосередньо “Аскольда”, назву якого вони також намагаються вкрасти в української історії, то його підняли з води. Він стоїть зараз на причалі, вони скоріш за все будуть його ремонтувати”, – заявив Плетенчук.

Військовий розповів, що ця серія кораблів досить цікава, хоч і самі кораблі нові, але проєкт старий, ще з 90-х років, а після анексії Криму росіяни були вимушені до нього повернутися: “Через те, що у 2014 році РФ припинила отримувати від України відповідні агрегати для більшої серії кораблів, то вони навіть були вимушені продати Індії пару з них без силових агрегатів і повернутися до цього проєкту”.

Загалом у РФ п’ять кораблів класу “Каракурт”, зокрема “Амур”, “Туча”, “Циклон”, знищений “Аскольд”, а ще один не готовий.

Повідомляється, що кілька днів тому ворог спустив у Чорне море один із нових суден – “Туча”, зараз він перебуває поблизу Новоросійську, а перший з них “Циклон”, який зараз використовують для охорони пункту базування Севастополі, як корабель-ППО: “Це насправді трохи смішно, бо він побудований не для цього”.

“Як ви бачите сам завод не постраждав, урешті решт, це наша, українська власність і нам не цікаво розносити власний завод. Навіщо це робити, коли можна дочекатися кінцевої стадії виробництва і на кінцевій стадії зруйнувати те, у що вони вкладалися”, – підсумував він.

Ще на цю тему