Сенат США не буде вносити на розгляд законопроєкт щодо допомоги Україні

08:00 07.12.2023

Законопроект про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті Конгресу США. Трансляція засідання велася на веб-сайті верхньої палати американського законодавчого органу.

Ініціатива передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі $111 млрд, зокрема $61 млрд на допомогу Україні, пише ZN.UA.

Процедурне голосування в Сенаті наразі набрало 45 голосів «за» та 48 голосів «проти».

Для того, щоб почати роботу над законопроєктом, Сенату необхідно набрати 60 голосів.

Голосування проходило за партійною ознакою: усі республіканці у Сенаті проголосували проти. До них долучився і сенатор Берні Сандерс, незалежний кандидат, який зазвичай голосує з демократами, однак цього разу висловив занепокоєння щодо фінансування «поточної нелюдської військової стратегії» Ізраїлю проти палестинців.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер також проголосував «проти», щоб мати можливість внести пропозицію про перегляд цього законопроєкту. Після голосування він сказав, що це був «серйозний момент, який матиме тривалі наслідки для 21-го століття» і спричиняє ризики занепаду західної демократії.

Речник Пентагону Пет Райдер заявив, що наразі Сполучені Штати Америки мають близько 5,9 мільярда доларів для подальшої допомоги Україні. 

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен підкреслював важливість продовження підтримки України у війні з РФ. Зокрема, він заявив, що припинення підтримки України дозволить президенту країни-терористки Владіміру Путіну і надалі безкарно здійснювати свої агресивні плани.
 

Ще на цю тему