На військову допомогу Україні залишилося близько $5,9 мільярда - Пентагон

18:40 06.12.2023

Речник Міністерства оборони США Пет Райдер на брифінгу у вівторок заявив, що на військову допомогу Україні залишилося близько 5,9 млрд доларів США.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Пентагону.

«Наразі у нас є приблизно 4,8 мільярда доларів відновлених президентських повноважень на скорочення (Presidential Drawdown Authority: виділення допомоги за розпорядженням президента США – ред.), і є 1,1 мільярда доларів наявних ресурсів, доступних для заповнення запасів США», – розповів Райдер.


Він зазначив, що без додаткового фінансування Міноборони США може досягти точки, коли буде неможливо підтримувати нинішній рівень допомоги Україні у сфері безпеки.

«Ця ситуація підкреслює важливість подальшої підтримки України Конгресом у вирішальний момент її кампанії із захисту своєї свободи та протистояння російській військовій агресії», – наголосив Райдер.

За словами представника Пентагону, рішення оборонного відомства про виділення коштів на допомогу будуть залежати від багатьох факторів, серед яких нагальні потреби України, наявність обладнання та здатність США поповнювати свої ресурси.

Ще на цю тему